Jak vybrat vhodné mýdlo?

Přemýšlíte nad používáním mýdla, ale nejste si jistí podle čeho vybírat? Máte suchou nebo mastnou pokožku? Hledáte něco pro své děti nebo na velmi citlivou pokožku? Bojujete s ekzémem nebo lupenkou? Přináším Vám článek, který vám pomůže s výběrem ideálního mýdla pro Vás a Vaše blízké.

Mýdla pro zdravou pokožku

Pokud máte to štěstí a netrpíte žádnými kožními potížemi, nemáte suchou a citlivou pokožku, pak je výběr přírodního mýdla velmi jednoduchý. Stačí si vybrat podle toho, které se vám líbí vzhledem, vůní nebo jsou vám sympatické složením.

Řada Design mýdel je vhodná pro každodenní používání, jsou ovoněny kombinací éterických olejů a díky svému vzhledu jsou navíc i skvělými dárky.

Natural řada je opět vhodná pro každodenní používání – mají navíc tu výhodu, že se hodí i pro velmi citlivou pokožku. Tato mýdla jsou mezi našimi stálými zákazníky nejvíce oblíbená pro běžnou očistu.

Nakonec řada Solných mýdel je specialitkou mezi našimi mýdly – obsahuje totiž vysoké množství mořské soli. Díky tomu má regenerační schopnosti a šetrný peelingový účinek. Stejně jako každou peelingovou kosmetiku, i tato solná mýdla doporučuji používat pouze několikrát do týdne jako doplněk ke klasickým mýdlům.

Mýdla pro citlivou pokožku a pro děti

Tady už musíme zpozornět daleko více. Citlivou pokožku může dráždit i přírodní barvivo a dokonce i éterický olej. Zde bych se vydala cestou spíše nebarvených, čistých přírodních mýdel z řady Natural. Vhodná jsou i mýdla s přísadami jako hedvábí, jogurt nebo lanolin. Takovým mýdlem je například Měsíček s měsíčkem lékařským nebo medové mýdlo s hedvábím Queen.

Pokud byste si přáli mýdlo pro citlivou pokožku s éterickým olejem, doporučila bych levanduli, která je známá svým zklidňujícím účinkem na pokožku. Čistě levandulové mýdlo je například Lavender.

Všechna naše mýdla jsou certifikována pro citlivou pokožku. Přesto lidem, kteří trpí na extrémně citlivou pokožku a alergie doporučuji mýdla s co nejjednodušším složením s pečujícími přísadami (například jogurt, lanolin nebo hedvábí) a bez éterických olejů. Z našich mýdel je to tedy již zmiňovaný Měsíček, který se navíc hodí i pro děti.

A co naši nejmenší?

Jsem mamkou dvou malých dětí a s hygienou to nepřeháníme. Miminka doporučuji mýt pouze čistou vodou. Mýdlo ani jiná oplachová kosmetika není třeba. Pro občasné omytí zadečku či upatlaných ručiček se vyhněte mýdlům s éterickými oleji a zbytečnými přísadami a vyberte si jednoduché mýdlo jako je Měsíček s macerátem z měsíčku lékařského. 

Pro větší děti bych pak volila něžnou levandulku Lavender či pokud nemáte v rodině alergie na včelí produkty, tak mou milovanou Queenku.

Mýdla pro ekzematickou pokožku?

Pokud trpíte ekzémem, pak jistě chcete, aby mýdlo nedráždilo a bylo co nejšetrnější. Platí tu opět totéž, co u mýdel pro citlivou pokožku a pro děti. Volit můžete z mýdel, která obsahují složky, které jsou prospěšné pro pokožku, hojivé a pečující. Vybírala bych mýdla, která obsahují hojivé bahna a jíly, jogurt, lanolin, vavřínový olej nebo mořskou sůl.

Solné mýdlo Vavřín pak doporučuji pro lidi, které trápí lupénka. Jemný peeling mořské soli zbavuje pokožku přebytečných vrstev a čistí, vavřínový olej pak opět pomáhá s čistěním, regenerací a zvláčněním pokožky.

Mýdla pro mastnou pokožku a na akné?

Naopak pokud vás trápí mastná pokožka a akné, doporučuji mýdla se silnějšími čistícími účinky. V tomto případě nedám dopustit na aktivní uhlí, které na sebe dokáže vázat nečistoty, škodliviny a kožní maz. Díky tomu vyčistí zanesené póry a předchází vzniku akné. Másla a oleje v mýdle se pak postarají o to, aby pokožka měla dostatek výživy a byla po umytí vláčná. Naše mýdlo s aktivním uhlím Uhlík se navíc hodí i pro pokožku obličeje, kde akné dokáže potrápit nejvíce.

Mýdla s peelingem a na drsné paty

Samostatnou kapitolou jsou pak solná mýdla. Ty obsahují vysoké procento mořské soli, které mají jemný peelingový účinek – mýdlo tak odstraní zbytky odumřelé kůže a pomáhá zjemnit zdrsnělou pokožku. Hodí se tak i na drsné a ztvrdlé paty, které zároveň díky obsaženým olejům pomůže zvláčnit a zabránit tak dalšímu zdrsnění. Tak jako s každým peelingem, i tato solná mýdla doporučuji používat pouze několikrát do týdne, aby nedošlo k přílišnému namáhání kůže.

Vybráno? Pokud ne, ráda Vám pomůžu.

Pokud i přes všechny výše uvedené informace tápete, neváhejte mi napsat na e-mail namydlenavcela@seznam.cz nebo na Facebook Namydlená včela a ráda vám pomůžu s výběrem.

Krásný den, Šárka