Nejčastější dotazy

 

Používáte do svých mýdel opravdu jen přírodní suroviny?

Ano, beze zbytku. V recepturách našich mýdel byste našli jen oleje a másla, ať už bambucké nebo kakaové, spolu s přírodními micami, které se u některých našich mýdel starají o designové vzory. Přirozenou vůni pak dodávají různé éterické oleje. Tam, kde to dává smysl, používáme suroviny v BIO kvalitě. Některá naše mýdla obsahují hedvábí (například Samet nebo Amazonka) pro extra jemný pocit - dáváme si záležet na tom, aby hedvábí bylo získáno humánním způsobem bez zabití larev bource morušového.

 

Jsou Vaše mýdla z mýdlové hmoty?

Nejsou. Z mýdlové hmoty si snadno uděláte barevnou kostku - bohužel, takový výrobek má do opravdového mýdla daleko. Je navíc plný chemie a není příliš šetrný k pokožce. S něčím takovým se prostě nemůžeme ztotožnit a tak tato “mýdla” ani nenabízíme.

 

Mýdla od Namydlené včely - to znamená, že v každém mýdle je med a propolis? Co když mám alergii?

Jsem vášnivá včelařka a výrobu mýdel jsem převzala od Zdenky - Přímo od Včelařky a tak jsem v názvu chtěla zachovat včelu a přidat tam i něco z toho mýdla. A tak vznikla Namydlená včela - malá firmička, kde zastávám kromě role Matky také roli dělnice, která dělá vše, co je potřeba. Snažím se brát věci s humorem a nadhledem, i když občas je to těžké a v hlavě mi hučí více než v našich úlech :)

Znamená to tedy, že každé naše mýdlo má nějaký včelí produkt v sobě? Ne. Naše mýdla mají různé složení, některá jsou čistě rostlinná, některá v sobě mají med či vosk (například "včelí" mýdlo Queen, které miluji) a některá mají dokonce i kozí jogurt. Každé mýdlo je jiné a věřím, že si vybere úplně každý.

 

Vaše mýdla se dají koupit pouze na internetu nebo si je mohu někde ovonět a osahat?

Momentálně prodáváme hlavně přes internet, ale věříme, že se nám v dohledné době povede navázat spolupráci s několika obchůdky a budete si moci mýdla koupit na vybraných místech v České republice. Můžeme se také potkat na různých trzích - jakmile se budu někam chystat, dáme Vám dopředu vědět na Facebooku.

Naším dalším velkým snem je mít svůj vlastní kamenný obchůdek. Věříme, že se k němu dříve nebo později dopracujeme. Prozatím nám ale dělá obrovskou radost, když naše mýdla chce prodávat někdo ve svém obchůdku. Pokud nějaký obchůdek vlastníte a chtěli byste v něm naše mýdla nabízet, napište nám na mail a určitě se domluvíme.

 

Používáte do mýdel různé napěňovače a čističe?

Není zapotřebí. Správně zpracované mýdlo z kvalitních surovin a vyvážené receptury samo o sobě velmi dobře pění, čistí a pečuje o pokožku. Naše výrobky nešidíme a tak není třeba si vypomáhat přísadami.

 

Mám citlivou pokožku, můžu vaše mýdla používat?

Všechna naše mýdla jsou dermatologicky testována pro použití na citlivou pokožku a hodí se tak pro všechny, kteří mají citlivější pleť. Pokud hledáte obzvláště jemné a šetrné mýdla, doporučujeme vyzkoušet měsíčkové mýdlo Měsíček a medové mýdlo Queen - obě mýdla jsou úplně bez éterických olejů.

 

Jsem vegan. Jsou Vaše mýdla rostlinného původu? 

V nabídce je několik mýdel, které jsou čistě rostlinného původu, a jsou tak vhodné pro vegany - třeba naše levandulové mýdlo Lavender. V dalších mýdlech pak používáme včelí produkty nebo kozí mléko.

 

Mýdlo z obchodu mě vždycky hrozně vysoušelo, je to normální?

Záleží na mýdle a obchodě. Dá se ale obecně říci, že mýdlo z velkých řetězců nebývá příliš kvalitní a do opravdového, poctivě vyrobeného mýdla má daleko. Mýdla z obchodů jsou koncipována tak, aby hodně pěnila, hodně čistila a hlavně vydržela roky. Navíc je při výrobě odebírán glycerín, který se dále přidává do krémů jako hydratační složka. Takové mýdlo vysušuje. V našich mýdlech glycerín vzniklý při výrobě zůstává a plní svou funkci hydratačního činidla.

Kvalitě odpovídá i cenovka a mýdlo za dvacet nebo třicet korun prostě nejde udělat kvalitně. Poctivě vyrobená mýdla z kvalitních olejů a bylin jsou sice dražší, ale jejich čisticí, pečující a hydratující účinky s bohatou vůní za to určitě stojí.  

 

Dneska se ještě používají mýdla?

Mýdlo se může zdát jako přežitek minulého režimu. Zatímco ten ale přišel a odešel, mýdla tady byla dávno předtím a rozhodně se nechystají v nejbližší době zmizet. Právě naopak, používání mýdel je na vzestupu a ze západu se k nám nezadržitelně hrne tento staronový trend v osobní hygieně. Stejně, jako chceme co nejčistší stravu bez přidané chemie, začínáme si uvědomovat, že bychom měli chtít i co nejpřírodnější péči o tělo. Něco, co sprchový gel není schopen nabídnout. Mýdlo však ano.

 

Přemýšlím, jaké mýdlo z vaší nabídky si vybrat. Můžete mi poradit?

Pro tyto případy je sepsaný  článek o tom, jaké mýdlo si vybrat. Doporučuji pročíst a pokud byste i tak chtěli konkrétní doporučení, neváhejte nám napsat na mail namydlenavcela@seznam.cz a rádi Vám poradíme.

 

Používáte palmový olej?

Nepoužíváme. Palmový olej je prozatím nejlevnější ze všech olejů, protože do nákladů není promítnuta cena za škodu na životním prostředí. Je jen otázkou času, kdy někdo zakročí a výroba se omezí na rozumnou, pro přírodu přijatelnou mez. Dokud se tak ale nestane, odmítáme byznys s palmovým olejem podporovat a v našich mýdlech a ani jiných výrobcích palmový olej nenajdete.

Jedinou vyjímkou je palmojádrový olej, který je pro své účinky nenahraditelný a ten používáme jen v BIO kvalitě z udržitelného hospodářství.

 

Díval/a jsem se na ceny Vašich výtvorů. Není to příliš za kostku mýdla?

Na začátku jsme si říkali to samé, když jsme poprvé slyšeli, kolik poctivé mýdlo vlastně stojí. Pak nám ale došla jedna věc. Lidé si kupují med. A proč si ho kupují, když kilo medu stojí patnáckrát až dvacetkrát více než kilo cukru? Vždyť by si mohli koupit cukr z obchodu za pár korun a za zbytek jít třeba do kina. Lidé si opakovaně kupijí med, protože chápou, že med je ve všech ohledech lepší. Je zdravější, je chutnější, je kvalitnější a je z rukou lidí, kterým mohou důvěřovat.

Nejinak je tomu u mýdel. Dá se koupit sprcháč za zlomek ceny. Ale tak jako cukr postrádá vše dobré z medu, tak i chemický gel postrádá vše dobré z přírodních mýdel. Záleží na každém, čeho si cení více.

 

Jak bych měl(a) mýdlo udržovat?

Mýdlo nevyžaduje nijak zvláštní péči. Po použití je akorát dobré je opláchnout a uložit na suchém místě - nejlépe se k tomu hodí mýdlenka, aby voda mohla odtékat pryč a byl zajištěn přístup vzduchu ze všech stran. Pokud jste se někdy setkali s mýdlem, které bylo celé ulepené a slizké, bylo to právě špatným uložením, kdy mýdlo nemělo příležitost vyschnout. Vhodná mýdlenka se dá koupit v běžných obchodech či se poohlédněte kolem sebe, jistě narazíte na nějakou krásnou - ať již keramickou, drátěnou či z kokosového ořechu. Osobně doporučuji keramickou mýdlenku, na které má i mýdlo na ruce, které je namáhané a často máčené, šanci občas vyschnout.

 

Vlastním obchůdek, Vaše mýdla se mi líbí. Chtěl/a bych je nabídnout svým zákazníkům. Jak na to?

Skvělé! Moc nás těší Váš zájem, budeme rádi, když se naše výrobky dostanou k co nejvíce lidem. Ozvěte se nám prosím přes e-mail namydlenavcela@seznam.cz nebo přes sociální sítě (Facebook) a určitě se domluvíme na konkrétních podmínkách spolupráce. Nabízíme samozřejmě i speciální velkoobchodní podmínky.

 

Provedl/a jsem objednávku, na e-mail mi nedorazilo žádné potvrzení ani informace k platbě. Co teď?

Může se stát, naštěstí nejde o nic velkého. Doporučujeme nejdříve zkontrolovat složku Spam, zda e-mail s informace k objednávce nespadl tam. Pokud ani tam e-mail nenajdete, neváhejte nás kontaktovat na e-mail namydlenavcela@seznam.cz nebo na čísle 607 877 399 a o vše se postaráme.